تبلیغات
dd14 - One Note
زگهواره تا همین الان دانش بجوی

One Note

نویسنده :
تاریخ:30 اردیبهشت 91-06:52

http://www.gottabemobile.com/wp-content/uploads/2009/07/onenote2010logo.jpg

فرض کنید در پایان کلاس درس  یا در انتهای جلسه کاری، چند عمل همزمان یعنی یادداشت برداری ، ضبط صدای گوینده،  عکس برداری از تخته یا ضبط تصاویر ویدیو پروژکتور و ... را انجام دهید،...


 

... یا پس از کلاس جزوه خود را بدون نیاز به کپی برداری کاغذی، بدون پاکنویس کردن و در کمترین زمان با دوستانتان معاوضه کنید و یا بلافاصله بعد از جلسه، صورتجلسه را در یک فایل مرتب به رئیس تحویل  دهید....  با داشتن یک کامپیوتر جیبی و در حالت ایده آل ، یک لپ تاپ که مجهز به Web Cam باشد ، همه این امکانات را در دفترچه یادداشت دیجیتالی به نام One Note در اختیار خواهید داشت.

اگر اهل جستجو در اینترنت هستید یا مجبور به یادداشت برداری از منابع گوناگون برای یک پروژه تحقیقاتی شده‌اید، باز هم نرم افزار One Note برای شما مفید خواهد بود. چرا که امکان وارد کردن هرگونه فایل، اعم از اسلایدهای پاورپوینت، PDF، تصویر، فیلم، فایل صوتی و ... در این دفترچه یادداشت فراهم شده است. حتی می‌توانید صفحات اینترنتی را نیز به یادداشت‌های خود ضمیمه کنید.
نرم افزار مذکور با نام کامل Microsoft office One Note برای اولین بار در اواخر سال 2003 در قالب پکیج Microsoft Office 2003 به بازار عرضه شد. استقبال کاربران سبب شد که نسخه کامل تری از آن در نسخه 2007 ارائه شود. محیط نرم افزار بسیار شبیه به Microsoft Word  است. با این تفاوت که دیگر از دکمه ای به نام Save خبری نیست. چراکه اطلاعات شما بلافاصله ذخیره می شود. به علاوه، حتی در صورت حذف یک دفترچه، می‌توانید آن را در Back Up هایی که One Note به طور پیوسته از فایل‌ها می‌گیرد پیدا کنید. پس دیگر نگران از دست دادن اطلاعات نخواهید بود.

از دلایلی که مایکروسافت برای امتحان کردن این نرم افزار برشمرده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. همه یادداشت‌ها و اطلاعات خود را در یک جا نگه داری کنید: هر دفترچه در قالب یک فولدر در آدرس دلخواه ذخیره می‌شود.
2. از اطلاعات با ارزش خود بک آپ داشته باشید : One Note به طور پیوسته از اطلاعات شما بک آپ می‌گیرد.
3. اطلاعات را سریع‌تر بیابید: این نرم افزار دارای جدیدترین تکنولوژی‌های جستجو از جمله OCR (قابلیت تشخیص متن در تصاویر) است.
4. اشتراک موثرتری با دوستان و همکاران خود داشته باشید: یکی از ویژگی‌های مفید این نرم‌افزار قابلیت Synchronization (همزمانی و انطباق) با سایر دستگاه‌های جانبی است. بنابراین می‌توان اطلاعات را به مشارکت گذاشت. البته در صورت تمایل می‌توانید با گذاشتن رمز عبور از دسترسی سایرین به دفترچه یادداشت خود جلوگیری کنید.
لازم به ذکر است که اگر نسخه 2007 نرم افزار Office را نصب کرده باشید، One Note به صورت خودکار نصب شده است. (منبع نسخه PDF)

 آموزش تصویری Microsoft OneNote 2007 - نویسنده : سید ایوب کوکبی

فایل راهنما - فرزانه فرجامی - دانشگاه فردوسی مشهد

http://ayandeh.persianblog.ir/post/158