زگهواره تا همین الان دانش بجوی

چگونه از هارد به عنوان رم کمکی استفاده کنیم؟

نویسنده :
تاریخ:1 اردیبهشت 93-20:40

پایین بودن رم کامپیوتر باعث هنگ کردن کامپیوتر می شود اما به وسیله این ترفند شما می توانید قسمتی از هارد خود را به عنوان رم استفاده کنید.
به گزارش صبحانه، کلمه RAM مخفف عبارت Random Access Memory به معنای حافظه دسترسی تصادفی است. RAM  واسط بین Hard Drive Disk و CPU می باشد و  و وظیفه اصلی آن حفظ داده‌ها به صورت موقت برای پردازش در CPU است و زمانی که RAM ضغیف باشد، حجم اطلاعات برای پردازش نیز زیاد باشد موجب هنگ سیستم می شود. این مشکل با ارتقاء رم کامپیوتر به راحتی حل می شود. برای ارتقاء سیستم نیز می توانید یک رم بخرید و از آن جای که RAM ها  بر پایه طراحی فلش (Flash) ساخته شده می توانید با اشتراک گذاری مقداری از حافظه فلش مموری ویا هارد دیسک خود این مشکل را حل کنید. ما نیز قصد داریم در این مطلب به شما نحوه استفاده از هارد به عنوان رم کمکی را آموزش دهیم.

برای ان کار  بر روی My Computer کلیک راست کنید و از منوی باز شده بر روی Properties  کلیک کنید.

حالا وارد System Properties بشوید


حالا در پنجره باز شده وارد تب Advanced بشوید و در آنجا از قسمت Performance گزینه Settings را انتخاب کنید.دوباره پنجره جدیدی باز می شود در آنجا نیز وارد قسمت Advanced بشوید و از قسمت Virtual Memory گزینه Change را انتخاب کنید. در پنجره باز شده تیک گزینهAutomatically manage...i را بردارید تا بتوانید تنظیمات را به صورت دستی وارد کنید.حالا درایوی را که می خواهید مقداری از آن را به رم اختصاص دهید انتخاب کنید و سپس گزینه Custom sizeرا فعال کنید.حالا قسمت های Initial size و maximum size مقدار فضای را که می خواهید به رم اختصاص بدهید را انتخابب کنید.حالا روی گزینه Set تا اشتراک سازی انجام شود و در آخر روی گزینه Ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره بشود.

نویسنده: عباس حسینعلی

--------------

http://sobhanehonline.com/fa/news/20335/چگونه-از-هارد-به-عنوان-رم-کمکی-استفاده-کنیم

-------------


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات